wtorek, 17 kwietnia 2018

PROJEKT " PRZYSTANEK CZYTANKOWO"

PROJEKT eTWINNING
Certyfikat:


O projekcie:
Projekt przeznaczony dla uczniów klas I-III polegający na wymianie książek do głośnego, wspólnego czytania w klasie. Klasy będą przesyłać sobie ciekawe książki według utworzonej listy. Po miesiącu od otrzymania lektury należy umieścić relację z czytania, prac nad tematyką oraz zamieścić jedną recenzję. Książki mogą pochodzić ze spisu lektur proponowanych przez MEN, lub ze zbiorów własnych uczniów i nauczycieli. Książki muszą mieć dużą wartość wychowawczą i być dobrane do wieku oraz zainteresowań odbiorców.

Cele: 
Celem jest zwiększenie kompetencji czytelniczych, poszerzenie zasobu słownictwa czynnego i biernego dzieci. Skupimy się na doskonaleniu umiejętności uważnego słuchania, współpracy i wypowiadania się na podstawie lektury. Będziemy ćwiczyć krytyczne myślenie, umiejętność analizowania tekstu, logicznego myślenia oraz budowania recenzji z wykorzystaniem video lub innych narzędzi zaproponowanych przez partnerów i uczniów.

POSTĘPY DZIAŁAŃ:
1. Zapoznanie się partnerów.
2. Wybór książek.
3. Przygotowanie kolejności wysyłki.
4. Praca właściwa nad projektem.
5. Zamieszczenie materiałów na TS projektu.
6. Ewaluacja

Partnerzy dobiorą się wg wieku uczniów. Podzielą się zadaniami w parach i wyślą do siebie lektury. Bedą kontaktować się za pomocą czatu, Skype lub mailami. Uczniowie będą pracować w grupach klasowych, parach, a przy przygotowaniu recenzji będą posiłkować się materiałami partnerów. Na wykonanie zadań z lekturą jest miesiąc.

SPODZIEWANE REZULTATY
Na publicznej TS każdy będzie miał możliwość śledzić działania projektowe. TS posłuży do gromadzenia inspiracji na kolejne lata nauki.

WSPÓLNIE Z PARNERAMI:


  • Czytankowo w liczbachNASZE DZIAŁANIA:

PODSUMOWANIE
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz